binance borsasına dava

Binance Borsasına Kara Para Aklama Davası!

ABD’li savcılar Binance borsasına ve yöneticilerine muhtemel para aklama ve cezaları ihlal etmekle suçluyor. ABD Adalet Bakanlığı yetkilileri, kara para aklama süreciyle ilgili olarak Binance borsasının avukatlarıyla, uzlaşma yollarını da görüştü.

Binance borsası hakkında 2018 yılında başlatılmış olan soruşturmanın, mahkemeye intihal edilmesi konusunda ABD’li savcılar fikir ayrılığına düştü. Bazı Adalet Bakanlığı yetkilileri, elde edilen bulguların Binance CEO’su Changpeng Zhao için dava açılmasına yeterli olacağını vurgularken, bazıları ise bu fikirde değil.

binance dava

Başlıklar

Binance yetkilileriyle Görüşmeler yapıldı

Reuters’de yer alan habere göre Binance borsasının savunma avukatlarıyla da ABD Adalet Bakanlığı yetkililerinin toplantılar yapıldığı yazıldı. Haberin kaynağına göre toplantılar daha çok uzlaşma yoluyla savunma yapmaya yönelik oldu.

Binance Ekibinin Son Dakika Açıklaması:

Reuters yine yanlış anladı

Binance borsası yetkilileri ise Reuters’in haberinden sonra tepkilerini gösteren bir açıklama yaptı. Twitter üzerinden yaptıkları açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Reuters yine yanlış anladı! Şimdi de bizim büyük işler başaran hukuk ekibimize saldırıoyrlar. Gurur duyduğumuz bu ekip, hepimiz için kripto sektörünü daha güvenilir hale getirmiştir.”

binance borsasına dava

Sizin de hatırlayacağınız üzere Binance CEO’su Changpeng Zhao, haberin çıktığı ilk zamanlarda da Reuters’in bilgileri halka açıklama tarzına eleştirilerde bulunmuş ve Binance borsasını olmayan bir krizin içerisindeymiş gibi göstermekle suçlamıştı.

Binance borsasının İstihbarat ve Soruştuma Yöneticisi Tigran Gambaryan da Reuters’in haberiyle ilgili uzun bir açıklama yayımladı. Kripto dünyasının, yasa dışı aktiviteler için güvenli bir ortam olmadığını söyledi.

Son Dakika Kripto Para Haberleri ve Güncel Bitcoin Haberleri ile ilgili haberlere ilk ulaşan siz olmak isterseniz Web Sitemizi takip edebilirsiniz.

Kripto Para Birimleri fiyatlarını anlık olarak öğrenmek isterseniz, buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.