bat coin nedir? bat coin yorum

BAT Coin Yorum ve Geleceği 2023 – 2025

Bu yazımızda sizler için BAT Coini araştırdık. Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen BAT Coin’in, yatırımcılar tarafından en çok merak iki sorusunun üstünde durduk. “BAT Coin Yorum ve Geleceği” isterseniz sözü fazla uzatmadan yazımıza geçelim.

Başlıklar

BAT Coin Nedir?

Açılımı Basic Attention Token olan ama kısaca BAT olan Ethereum blockchain ağına bağlı ERC-20 tabanlı kripto para birimidir. Reklamcılıkta dijital alanda faaliyet gösterebilmesi amacı ile Javascript, Netscape ve Mozilla kurucularından biri olan Brendan Eich önderliğinde piyasaya sürülmüştür.

BAT yani Basic Attention Token reklamcılıkla ilgililenen büyük şirketlerin almış olduğu komisyonlara ve sistemlerinin kullanıcılarının taleplerini karşılayamadığı düşüncesi ile “Dijital Reklamcılık” alanında yenilik getirmek için bu kripto parayı piyasaya sürmüştür. Basic Attention Token’ı(BAT) geliştiren insanlar reklam verenler, yayın yapan ve kullanıcıları bir arada toplayarak herkesin kazançlı olacağı bir reklamcılık modeli geliştirmeyi hedeflemişlerdir.

bat coin yorum ve geleceği

Kripto para birimi olan BAT reklamcılık üzerine kullanılan tek internet tarayıcısı “Brave”,yine aynı şirketin yayınlamış olduğu tarayıcıdır. Gelcek günlerde başka internet tarayıcılarında da faaliyet göstermeyi hedeflemekte.

Basic Attention Token (BAT) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Ne yazık ki BAT (Basic Attention Token) madenciliği yapılamayan kripto paradır. Çünkü bütün BAT (Basic Attention Token) şirket tarafından üretilmektedir. Bu şirketin internet tarayıcısı olan “Brave” aracılığı ile sahip olabilir ayrıca kripto para borsaları aracılığı ile satın alabilirsiniz.

BAT Token Avantajları

BAT yani Basic Attention Token dijital reklamcılık üzerine, reklam verenlere, reklam harcamalarını en hesaplı şekilde ve doğru topluluğa ulaştırmalarına yardım etmektedir.

Yayıncı sitelerde işe yaramayan reklamları önleme ayrıca reklam kazançlarının adil olması açısından avantaj sağlamaktadır. Kullanıcı tarafından baktığımızda ise gereksiz ve ilgi alanı olmayan reklamlara maruz kalmaması ve izlemiş olduğu reklamlarda Basic Attention Token aracılığı ile kazanç elde etmektedir.

bat coin yorum ve geleceği

BAT Coin Kurucusu Kimdir?

Az önce bu konuya yazımızda bahsetmiştik ama gelin bu bilgiye tekrardan birlikte bir göz atalım. 4 Temmuz 1961 doğumlu ve JavaScript programlama dilinin yaratıcısı olan Brendan Eich önderliğinde piyasaya sürülmüştür.

Basic Attention Token Piyasa İstatistikleri

Basic Attention Token yani BAT ,toplam 1,5 milyar token arzı bulunuyor. Bulunan toplam miktar yeni bir simge akıllı sözleşmesi yapılmadan artırılamaz. Bulunan bu arzın neredeyse hepsi mevcut olan dolaşımda. Sonuca baktığımızda ise, BAT Coin tamamen olmasada seyreltilmiş olarak varsayılabilir.

2017 ICO’sunda, yatırımcılar  toplamda 1 milyar BAT Token alırken, geriye kalan 200 milyon token ise bir geliştirme havuzunda kilit altına alındı ayrıca 300 milyon BAT, kullanıcı büyüme havuzu (UGP) için kenara ayrıldı. Kasım 2020 yılına geldiğimizde ise hem geliştirme havuzu hem de UGP havuzu adresleri boş diyebileceğimiz bir halde.

Son Dakika Kripto Para Haberleri ve Güncel Bitcoin Haberleri ile ilgili haberlere ilk ulaşan siz olmak isterseniz Web Sitemizi takip edebilirsiniz.

BAT Coin fiyatını anlık olarak öğrenmek isterseniz, buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.