balancer bal coin yorum

Balancer BAL Coin Yorum ve Geleceği

Bu yazımızda sizler için “BAL Coin Yorum ve Geleceği” başlıklarından bahsedeceğiz. Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen BAL Coin hakkındaki yazımıza isterseniz fazla uzatmadan geçelim.

Başlıklar

Balancer (BAL) Coin Nedir?

Balancer yani BAL, Ethereum blok zincir üzerinde çalışan bir yazılımdır. Otomatik olan portföy yöneticisi, likidite sağlayıcısı ayrıca fiyat sensörü olarakta isimlendirilen Balancer, Vitalik Buterin sayesinde tanımlanan ve popüler Uniswap Dapp tarafından uygunluğu kesinleşmiş sabit olan ürün formülünün bir genellemesi olarak isimlendirebileceğimiz N-boyutlu değişmez bir yüzeye (N-dimensional invariant surface) dayanmaktadır.

2020 yılına geldiğimizde bronz sürümü çıkartıldıktan sonra işlem hacmi bakımından Ethereum’un en iyi 15 DEX platformundan birine dönüşmüştür.

Açılım olarak “Decentralized Exchange” olan DEX, merkezi bulunmaya borsaları içindir. Kripto para işlemlerini güvenli bir biçimde iki taraf için de  gerçekleşmesini sağlar. Merkezi bulunmayan borsalarda devlet ya da finans kurumu ve banka gibi para transferinizin güvenliğini oluşturan ayrıca denetleme yapan hiç kimse bulunmamakta. Bütün bu her şeyin yerine blockchain yada dağıtık defter teknolojisi olan (DLT) kullanılmaktadır.

bal coin yorum ve geleceği

Merkezi bulunmayan finans (DeFi) protokolü diyebileceğimiz Balancer, hizmet sağlayabilmek için kripto birikiminin  bir kombinasyonunu kullanarak, bir borsa gibi işlem görerek bir finansal aracı bulunmadan alım satımı olası ki Tokenı “BAL” olarak isim verdiğimiz  Balancer ayrıca likidite havuzu protokolüdür diyebiliriz. Balancer Coin’i tercih edenlerin portföylerinde bulunan kripto para birimlerine göre fon oluşturdukları bir nevi endeks fonu olarak adlandırabiliriz.

Bahsetmiş olduğumuz  fonlar, BAL havuzları olarak adlandırılır ayrıca bir havuza likidite sağlamak için bir kullanıcı, bunu sadece bir varlık yatırarak sağlayabilir. Bir BAL havuzuna likidite sağlayan kullanıcılar ilerleyen zamanlarda fonlarının kullanımı için sisteme verilen alım satım parasının bir miktarını kazanırlar ve Balancer ile ödüllendirilirler.

Balancer’in Avantajları

Balancer, Ethereum ve ERC-20 varlıklarının alımı ve satımı için merkezi kripto para borsalarında  açık, erişilebilir bir şekilde alternatif sağlamak için yaratılan DeFi protokolü diyebiliriz. BAL, yatırımcılarının Ethereum alt tabanlı boşta kalan varlıklarından kazan elde eder. Yatırımcılar, portföylerinin tümünü BAL’ın tek başına tekrardan dengeleyen LP’lerine yatırabilir ayrıca başka kullanıcılar portföylerine karşı işlem yaptıkça kazanç sağlayabilirler.

Herhangi bir kullanıcı, LP oluşturarak veya varlıklarını bulunan havuzlara ekleyerek likidite elde edebilirler. Balancer Coin ile her insan kendini dengeleyen endeks fonunu yaratabilir  ayrıca başka insanlara yatırım yapabilir. Balancer’ın sistemine baktığımızda üç çeşit havuz bulunmakta, bunlar ise;

  • Likiditeyi yatırımcının sağladığı ve onun yönetiminde olan “özel havuzlar
  • Birden fazla likidite sağlayıcının bir araya geldiği “paylaşımlı havuzlar
  • Akıllı sözleşme ile kontrolü yapılan özel havuz türü olan “akıllı havuzlar”.
bal coin yorum ve geleceği

Balancer’in Madenciliği Yapılır Mı?

BAL, Likidite madenciliğine olanak sağlayan Balancer protokolüne göre sisteme likidite sağlanabilmesi için ödül olarak ise BAL Token hediye ediliyor. Günümüzde dolaşımda  11 milyona yakın BAL token bulunuyor toplamda ise 100.000.000 arz gerçekleşecektir

BAL Coin Kurucusu Kimdir?

Fernando Martinelli ve Mike McDonald tarafından yaratılmıştır daha sonrasında 2018 yılında geliştirilmiştir.

BAL Coin Nasıl Alınır?

Kripto para dünyasında Balancer Coin almak isteyenler bu işlemin nasıl gerçekleştiği konusunu merak eder. Şimdi ise Balancer yani BAL Coin nasıl alınır bu konuya değineceğiz.

Öncelikle size uygun, güvenilir ve kolay ara yüze sahip bir kripto para borsası bulmak. Bal Coin almak sizlerin sandığının aksine çok daha kolay bir şekilde temin edilebilir, teknik bilgiye ihtiyaç duymaz. Tek yapmanız yukarıda belirttiğimiz üzere borsayı seçmek ve Balancer(BAL) Coin alım satım işlemlerini başlatmak.

Kendinize en uygun kripto para borsasını bulabilmek için sayfamızda sizler için araştırmış olduğumuz “En iyi kripto para borsaları“ başlığı altında kripto para borsalarını inceleyebilir ayrıca bir “Kripto Para Borsası Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz” başlıklı yazımızı da okuyarak daha sağlıklı bir şekilde kendiniz için en uygunun borsayı rahatlıkla seçebilirsiniz.

Son Dakika Kripto Para Haberleri ve Güncel Bitcoin Haberleri ile ilgili haberlere ilk ulaşan siz olmak isterseniz Web Sitemizi takip edebilirsiniz.

BAL Coin fiyatını anlık olarak öğrenmek isterseniz, buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.