anchor protocol nedir anc coin gelecegi ve yorumlari nQPBErQS

ANC Coin Geleceği ve Yorumları 2023

Kriptokulu.com – ANC coin, borç alma protokolü olan Anchor Protocol’ün kripto para ünitesidir. Merak edilen ANC Coin Yorumları, ANC Coin Geleceği  Tüm detayları ile yazımızda..

Başlıklar

Anchor Protocol Nedir?

Anchol Protocol 2020 yılında kurulmuştur. Terra ağı üzerinde, borç verme ve ödünç alma protokolüdür. Anchor Protocol, 17 Mart 2021’de kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Ana merkez Güney Kore’nin Seul kentinde barınmaktadır.. Anchor, Terraform Labs (TFL) tarafından geliştirilmiştir. Kullanıcıların dijital varlıklarıyla borç almasına, ödünç vermesine ve faiz kazanmasına müsaade vermektedir. Ayrıyeten Anchor Protocol, kullanıcıların hızlı bir biçimde para çekmelerine imkan tanır. Terra ağının üzerinde çalışan Anchor Protocol, bir sabit coin mevduat protokolüdür. Anchor ile kullanıcılar stablecoin’leri öbür kullanıcılara borç verebilir ve borç alabilir.

DeFi, yüksek oranda faiz oranları sunmaktadır. Bu nedenle stablecoin’lerini borç vermek isteyen kullanıcılar, yıllık %21’e varan rakamlar ile faiz getirisi kazanabilmektedir. Anchor Protocol, LUNA Coin ile beraber çalışacak biçimde tasarlanmıştır. Kripto varlıkların fiyatlarındaki değişiklik sebebiyle, stake getirisi birçok kullanıcı için uygun bir seçenek olmamaktadır. Anchor Protocol, bir tasarruf platformudur. Bedelli PoS blokchainlerinden gelmekte olan blok mükafatlarına bağlı olarak bir temettü ödemektedir.

Anchor, istikrarlı bir getiri sağlamak için stablecoin’leri ödünç almak için kullanılan varlıklara blok mükafatları atamaktadır.Protokolün temel gayesi, kullanıcılarının Terra-Luna ekosistemindeki DeFi hizmetlerine erişmesine müsaade veren zincirler ortası bir protokol haline gelmektir. Protokole herkes katılabilmektedir.

Anchor Protocol, gelecek vaat eden bir tasarruf aracı olarak nitelendirilmektedir. Birebir vakitte Anchor, merkezi olmayan bir protokoldür. Bu durum, herkesin rastgele bir yerden katılabileceği manasına gelmektedir. Öteki birçok DeFi projesi Ethereum üzerinde çalışırken, Anchor Protocol Terra Blockchain üzere farklı bir ağda çalışmaktadır. Kullanıcı dostu protokol, sunduğu yüksek faiz getirileri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Ayrıyeten, kolay bir arayüze sahiptir ve dünyadaki tüm kullanıcılar, rastgele bir ön kural olmadan varlıkları üzerinden gelir elde edebilmektedir.

ANC Coin Nedir?

ANC, Anchor Protocol’ün yönetişim token’ı olarak hizmet vermektedir. Öbür birçok blokzincir projesi üzere Anchor da merkeziyetsiz bir yapıya sahiptir. Platform topluluk tarafından yönetilmektedir ve ANC sahipleri bu topluluğa katılabilmektedir. ANC sahibi kullanıcılar platform yönetimine katılabilir ve alınan kararlarda oy kullanabilir. Anchor Protocol’ün lokal kripto para ünitesi ANC coin, Terra ekosisteminde CW-20 ve Ethereum ağında ERC-20 standardında iki versiyona sahiptir. Proof-of-Stake sistemi ile çalışan Terra üzerine inşa edilen Anchor protokolünde, kullanıcılar varlıklarını stake edebilmektedir. ANC sahibi kullanıcılar, varlıklarını kilitleyerek süreçleri doğrulayabilir ve mükafatlar kazanabilir.

ANC Coin Nereden Satın Alınır?

Anchor Protocol’ün kripto para ünitesi ANC coin, birçok kripto para borsasında listelenmektedir. Bunlara örnek olarak; Binance, KuCoin, OKX, Huobi, Gate.i.o, LBank, MEXC, CoinEx, Bitrue üzere platformlar verilebilir. ANC coin ile yatırımlarını kıymetlendirmek isteyen kullanıcılar, öncelikle bu platformlardan birine üye olmalıdır. Üyelik ve hesap oluşturma süreçleri gerçekleştirildikten sonra alım satım sayfası açılır. Alım satım sayfası üzerinden, bakiye yükleyerek istenilen ölçüde ANC satın alınabilir. Satın alınan ANC coin’ler, süreçlerde kullanılabilir ya da daha sonra kullanılmak üzere inançlı cüzdanlarda saklanabilir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.