alert ne demek

Alert Ne Demek? Whale Alert Nedir?

Kripto paralara olan insanların ilgisi arttıkça burada kullanılan pek çok terimde araştırılmaya başlanmıştır. Kripto paralardan anlamak, burada fikir üretmeye başlamak için elbette terimlere aşina olmak gerekir. Bu aşinalık kapsamında ise karşımıza çıkan en önemli konulardan bir tanesi alert almaktadır. “Alert ne demek” sorusu ile birlikte bu dünyaya olan aşinalığınızı pekiştirebilirsiniz.

Başlıklar

Alert Ne Demek?

Alert aslında kripto para dünyasında bir alarm demektir. Bu alarm normal sandığınız gibi kötü veya iyi olabilir. Burada önemli olan neden bu durumun görüldüğüdür. Kripto para dünyasında Alert demek aslında bir yerden diğer bir yere para transferlerinin yapılmasıdır. Bu para transferleri ise genellikle şu parametreler üzerinden yapılır:

 • BTC
 • ETH
 • XRP
 • TRX

Bunun gibi farklı para birimleri arasında yer alan ve bir cüzdandan diğer cüzdana aktarılan paralar, sanal dünyada pek çok dengeyi yakından değiştirebilmektedir. Burada önemli olan bu paraların kısa sürede bir yerden bir yere aktarılmasının sağlanması olacaktır. Örneğin haberlerde“bilinmeyen bir cüzdan içerisinde diğerine yüklü miktarlarda kripto para aktarıldı” diyebilir. Bu durum Alert sistemini harekete geçirir. Çünkü yüklü miktarlarda yapılan transferleri herkesin bilmesi ve tedbir alması gerekir.

alert ne demek

Alert Kullanım Amacı Nedir?

Alert, bir yerden bir yere para transferi anında devreye girer. Otomatik botlar tarafından takip edilen kripto para dünyasındaki tüm hareketleri bu sistem fark eder. Kullanıcılara da anlaşılır şekilde bildirmektedir. Peki, bu hareketlerin amacı ve anlamı nedir?

 • Soğuk cüzdanlarda tutulan paraların kimi zaman gerçek bir borsa cüzdanına transferi gerçekleşebilir. Bu durum yatırımcılar için Alert ne demek sorusuna verilen bir cevaptır. Çünkü yatırımlar o paraların satılacağını bilirler. ETH cinsinden bir para satılacaksa eğer o zaman ETH fiyatı düşer. Yatırımcılar buna göre pozisyon alır.
 • Alert aynı zamanda farklı durumları bir araya getiren etkilerdir. Bu etkilerde önemli olan yatırımcının pozisyon almasıdır. Finansal faaliyetlere göre yatırımcılarda zaman zaman farklı pozisyonlar alarak durum konusunda bilgi sahibi olurlar.

Alert gibi farklı sistemlerde kripto dünyasında yer almaktadır. Burada önemli olan nokta bu tür sistemlerin kısa sürede çözülmesi gerektiğidir. Her kripto para yatırımcısının muhakkak bu sistemlere ilgisinin olması ve buradaki pozisyonlara göre kendi tarafını seçmesi gerekir. Eğer ki çok yüklü bir BTC transferi oldu ise eğer o zaman bu BTC fiyatlarının düşeceğini gösteren en önemli deliller arasındadır.

whale alert ne demek

Bilinmesi Gereken Whale Alert İfadeleri

Alert, sizleri uyaran bir sisteme verilen isimdir. Bu alert konusunda sizlerin yapması gereken şey kısa sürede aksiyon almaktır. Alert mesajları sizlere aslında bazı fikirlerde verecektir. Örneğin;

 • Hot Wallet: Binance gibi borsalarda yer alan cüzdanlara denir. Bu ani satış olabileceği anlamına gelir.
 • ColdWallet: Flash bellek gibi online olarak ulaşılamayan yerlerde yer alan cüzdanlara denir.
 • Balina (Whale): Whalealert terimi bunun için vardır. Balina hareketleri, yüklü miktarda işlem olabileceğini gösterir. Bu durumda fiyatların oynak olabileceğini söyler.
 • UnknownWallet: Bazı cüzdanların arkasındaki kurum ve kuruluşlar bellidir. Ancak unknown olarak açılan yerlerde bunlar kesinlikle belli değildir.
 • CoinBurn: Bazı durumlarda topluluk sahipleri ve proje yöneticileri coin yakar. Bu durumda alert içerisindeki yerini çoktan alır.

Bunun gibi terimleri bilmeniz, alert sistemini daha temiz bir şekilde kullanmanız anlamına gelecektir. Bu durumda da sizlerin yapması gereken şey sisteme en hızlı şekilde giriş yapmaktır. Bunu kullanarak gerçekten kar etme şansınız olacaktır.

Son Dakika Kripto Para Haberleri ve Güncel Bitcoin Haberleri ile ilgili haberlere ilk ulaşan siz olmak isterseniz Web Sitemizi takip edebilirsiniz.

Kripto Para Birimleri fiyatlarını anlık olarak öğrenmek isterseniz, buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.