airdrop nedir airdropa nasıl katılınır

Airdrop nedir? Airdrop’a Nasıl Katılınır?

Son yıllarda dünyamızı yeniden şekillendirmeye başlayan ve her biri merkeziyetsiz ekonominin kilometre taşlarından olan kripto paralar her geçen gün gelişiyor. Gün geçtikçe daha hızlı blockchain ağları ve bu ağlara bağlı coinler, tokenler yaratılıyor. Her coin veya token belli bir arz dahilinde talep oluşturmaya çalışıyor. Bu talep oluşturma esnasında ise belli bir coini veya tokeni oluşturan proje yöneticileri çeşitli yöntemler kullanıyorlar. Blockchain ağlarında oluşturulan coinler veya tokenler için en popüler talep oluşturma yöntemlerinden biri ise proje dahilinde yapılan Airdroplarla coin veya token dağıtımı olduğunu söyleyebiliriz. Bu yazımızda “Airdrop nedir?” konusunu ele alacağız

Başlıklar

Airdrop Nedir ?

Eğer bilgisayar oyunlarıyla aranız iyiyse airdrop’un “havadan yardım” olduğunu bilirsiniz. Aslında bizim bahsedeceğimiz kripto para sektöründeki “airdrop” oyunlardaki kelime karşılığını az da olsa karşılıyor diyebiliriz.

Airdrop ortaya çıkarılan kripto para için farkındalığı, dolayısıyla talebi arttırmaya yönelik yapılır. Kullanıcılardan istenilen küçük görevler karşılığında kullanıcılara coin veya token hediye edilir. Bu görevler Airdrop yapan kripto para projesinin twitter hesabını birkaç arkadaşınızla paylaşmanız veya projenin twitter hesabındaki tweetlerden birkaçını retweetlemeniz gibi küçük şeylerden oluşabilir.

Airdrop yöntemi genelde yeni çıkan bir kripto para henüz piyasaya sürülmeden yapılır. Amaç daha önce de bahsettiğimiz gibi tanıtımdır. Her projenin Airdrop esnasında birlikte çalıştığı sıcak cüzdanlar veya kripto para borsaları olabilir. Sizler de Airdroplardan yararlanmak istiyorsanız bir cüzdan adresine sahip olmanız gerekmektedir.

airdrop nedir

AİRDROP NEDİR?

Ödül Airdropları: Katılımcı olmak isteyenlerden genelde, ortaya çıkarılan kripto para projesinin sosyal medya üzerinden kendi hesaplarında paylaşması, arkadaşlarını etiketlemesi gibi birtakım küçük görevler yapmalarını istenir ve ödül olarak kripto para verilir.

Standart Airdroplar: Katılımcılardan herhangi bir şey yapması istenmez. Katılımcı olmak isteyenlerin tek yapması gereken projenin websitesine kaydolmasıdır. Daha sonrasında ise belirlenen tarihlerde Airdrop yapılacak ve kaydolan kullanıcıların hesaplarına ödül olarak verilen kripto paralar yüklenecektir.

Holder Airdroplar: Katılımcıların, bahsi geçen kripto para biriminden belli bir miktarda ve sürede cüzdanlarında tutmaları istenir. Ancak bu Airdrop yöntemi diğer Airdrop yöntemlerinin aksine sadece bahsi geçen kripto para sahiplerini ödüllendirmeye ve kripto para biriminin global piyasalardaki değerini sabit tutmaya veya yükseltmeye yöneliktir.

Sert Çatal Airdoplar: Çatallama ile ortaya çıkan coinler için yapılan bir Airdrop yöntemidir. Bu Airdrop yöntemi orijinal coin sahiplerine yani kripto para madencilerine yönelik yapılan bir yöntemdir.

Airdroplar Nasıl Takip Edilir ?

Global borsalara kayıt olarak ve bu borsaları sosyal medyada takip ederek yeni ortaya çıkan kripto para projeleri hakkında bilgi sahibi olabilir, bu kripto para projelerinin takvimlerinde airdrop yapmak gibi bir plan varsa görebilirsiniz. Aynı zamanda youtubede biraz arama yaparak birçok farklı borsa birçok farklı kripto paranın airdrop yapıp yapmadığını öğrenebilirsiniz. Tabii her projeye katılmamanızı öneriyoruz. Zira bazı kripto para projeleri katılımcıları dolandırmak adına oluşturulmuş olabiliyor.

Son Dakika Kripto Para Haberleri‘ni ve Güncel Altcoin Haberleri‘ne” ilk ulaşan siz olmak isterseniz http://Kriptokulu.com web sitemizi takip edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.